fbpx

ZBOR SPIEVANIE NÁS BAVÍ

POD VEDENÍM ANNY RE

Zbor Spievanie nás baví – pod vedením Anny Re je zmiešaný spevácky zbor pre dospelých. Jeho členom/členkou sa môže stať každý, kto rád spieva, a to bez konkurzu. Mojou filozofiou je dať priestor každému, bez ohľadu na predchádzajúce spevácke (ne)skúsenosti. Spievanie je tu predsa pre každého, nie len pre profesionálov! Spievame piesne a žánre, ktorými žijem. Momentálne nás je už 60!

Repertoár zboru je rôznorodý od mojej vlastnej tvorby, cez populárne a muzikálové piesne v rôznych jazykoch (SK, CZ, EN, RU), až po americký gospel a občas sa v ňom vyskytne aj nejaká tá ľudovka.

Skupinu vediem ja a hudobne sprevádzajú klavíristi Viliam Vitéz, Peter Loydl alebo gitarista Martin Gábor a iní.

Pridaj sa k nám a zaži radosť zo spoločného spievania! Je to úžasná forma psychohygieny. Vyčistíš si hlavu, zlepšíš si náladu, nabiješ sa energiou, spoznáš nových skvelých ľudí a vyspievaš akékoľvek starosti a emócie.

Spievame spolu už osem rokov!

Zbor Spievanie nás baví – pod vedením Anny Re je pre teba určený, ak:

 • máš 18 rokov a viac
 • chceš zažiť radosť zo spoločného spievania
 • sa chceš zdokonaliť v speve, zlepšiť svoju intonáciu (čistotu ladenia) a spevniť svoj hlas
 • potrebuješ získať väčšiu istotu a sebavedomie pri spievaní
 • sa chceš učiť spievať vo viachlasoch
 • patríš k tým, ktorí sa radi učia nové veci
 • chceš zrelaxovať a ozdraviť svoje telo a dušu pomocou spievania a vibrácií tvojho hlasu
 • máš alebo nemáš predchádzajúce skúsenosti so spievaním

Ako prebiehajú nácviky zboru:

 • rozdýchanie a rozospievanie sa – zopár rád k technike spievania
 • hlasové cvičenia na rozvíjanie schopnosti spievať vo viachlasoch
 • rytmické cvičenia spojené s pohybom
 • učenie sa piesní a ich spoločné spievanie vo viachlasoch

Čo spievame:

 • moderné piesne v slovenčine, češtine, ruštine, angličtine
 • muzikálové piesne v angličtine
 • moju vlastnú tvorbu v slovenčine a angličtine
 • občas aj slovenské ľudové piesne a gospelové piesne v angličtine

Najčastejšie otázky:

 • Zbor Spievanie nás baví som ešte nenavštívil/a, kedy sa môžem pridať? Do skupinového spievania sa môžeš pridať kedykoľvek. Piesne opakujeme, máme aj audio nahrávky každého hlasu zvlásť. Ak si sa nácviku zboru ešte nezúčastnil/, svoj prvý nácvik máš zdarma. Stačí sa prihlásiť vo formulári nižšie.
 • Musím prejsť konkurzom, pred tým než sa prihlásim? Nie, do zboru nerobím žiadny konkurz.
 • Môžem sa pridať, aj keď nepoznám noty? Určite áno. Spievame totiž bez nôt. Melódiu, ktorú máš spievať ti predspievam. Naučíš sa ju jednoducho podľa ucha. Text piesne uvidíš na projekcii.
 • Nikdy som sa neučil/a spievať pod odborným vedením. Nevadí, na začiatku ti dám zopár tipov k technike spievania.
 • Neviem, do akého hlasu patrím. To zistíš veľmi ľahko podľa toho, v ktorej hlasovej polohe (v akých výškach alebo hĺbkach) sa ti dobre spieva. Môžeš to zistiť hneď na začiatku pri spoločnom rozospievaní. Môžeš sa však preradiť do iného hlasu aj počas spievania, keď zistíš, že ti daný hlas nevyhovuje. No a takisto ťa v tomto usmerním aj ja.
 • Budem si vedieť udržať svoj hlas? V každom hlase je viac spevákov. Ak ich budeš počúvať, pomôžu ti v udržaní melódie. Všetko je to o tréningu. Ak by ti to aj hneď nešlo, postupne sa do toho dostaneš a nebude ti to robiť žiadny problém.
 • Budem musieť spievať sám/sama pred ostatnými? Nie, toho sa nemusíš obávať. Spievajú všetci spolu.

Termín a miesto konania:

 • každý utorok od 13.9.2022 do 27.6.2023 (okrem 26.12.2022-6.1.2023 a štátnych sviatkov) v čase 18:00-19:30 hod. Príchod je o 17:45 hod.
 • Univerzálna mierová federácia (UPF Slovakia), Námestie Martina Benku 8, Bratislava

Referencie:

Jozef Neoral – jazykový korektor, neokorekt@gmail.com

„Od detstva som postupne prešiel viacerými zbormi, spoznal rôzne dirigentské prístupy, repertoáre i kolektívy. Tento zbor je pre mňa vo viacerých smeroch progresívnym. Spoznávam gospel ako populárny žáner, hlasové rozcvičky nie sú len praktické a veľmi účinné, ale aj zábavné a psychicky uvoľňujúce. Piesne sa učíme podľa sluchu, spievanie spájame s rytmickými pohybmi (tlieskaním, lúskaním…). Oplatí sa prísť a vyskúšať! Členom tohto zboru som úprimne rád a mám v ňom okrem vedomia spoluúčasti na dobrej veci aj opodstatnený pocit osobného rastu – speváckeho i ľudského.“ Prečítaj si viac v článku.


Elena Šabíková – právnička (advokátka), sabikova@eslegal.sk

„Zbor mi dáva eufóriu, naplnenie, očistu duše. Krásne je pritom, že sme mnohí a rôzni  a pritom tak podobní… Úžasná tvorivá atmosféra, ľudia, noví priatelia, vrátane Anky, korepetítora Vila a všetkých zainteresovaných!“


Amália Rigaňová – masážna terapeutka

„Svoju prácu milujem, ale spievanie je moja vášeň. Do Zboru Anky Repkovej chodím veľmi rada a som vďačná za každú chvíľu, ktorú tam strávim. Ako nesmelé žieňa som sa na hodinách gospelového spievania naučila nabrať odvahu a taktiež sa mi darí otvárať svoj hlas viac a viac. Sme tam skupina skvelých ľudí, vždy sa na seba tešíme a Anka je úžasna učiteľka a speváčka. Je veľmi milá a trpezlivá. Robí to s nami s nákazlivým nadšením a my jej to patrične vraciame. Krásna energia, ktorá nám dáva zdravie, šťastie a lásku.“


Alexandra Tinková – tlmočníčka, prekladateľka a spisovateľka

„Milujem spievať sólovo a cítim sa byť sólistkou. Ale – možno aj práve preto – som nesmierne vďačná, že som objavila čaro zborového spievania, ktoré prináša v hudbe zasa úplne inú, novú, radostnú energiu! Najviac ma fascinuje, že sme sa v našom zbore stretli akoby „zo všetkých kútov sveta“ – finančník, advokátka, boxer, masérka, spisovateľka, opatrovateľka na psychiatrii…. ale počas našej hodiny a pol spievania sa úplne spojíme, všetky tieto rozdiely sa strácajú a všetci sa okamžite dokážeme naladiť na rovnakú strunu – radosť z hudby!!!! Presviedčam sa o tom vždy znova a znova, keď sa pozerám na naše tváre a cítim sa na skúškach vždy rovnako skvele: každú dušičku na svete to tiahne k radosti, k zažívaniu radosti, k oslobodzovaniu a k uvoľňovaniu svojej duše, svojich emócií, k seba vyjadreniu… Preto hudba, preto zborový spev: pretože to je (pre mňa) najkrajší a najsilnejší a najfarebnejší a najdojímavejší spôsob seba vyjadrenia, radovania sa, obnažovania emócií…. A prečo práve NÁŠ zbor? pretože napriek tomu, že chceme byť samozrejme a prirodzene stále lepší a profesionálnejší, stále nezabúdame na to, že to má byť v prvom rade o radosti!!!!!! Lebo – SPIEVANIE NÁS BAVÍ!!!!!“


Tamara Timarová – stylistka

„Spievanie ma naozaj baví, som veľmi rada, že môžem byť súčasťou práve tohto zboru. Anička je veľmi profesionálna pedagogička s úžasnou energiou, ktorá na skúškach dokáže vytvoriť skvelú atmosféru. Za veľmi krátky čas s nami dokázala zázraky a možno aj preto sme výborný kolektív a na každú skúšku sa veľmi tešíme. Spievanie je pre mňa radosť a teraz ma baví ešte viac!“

Členstvo v zbore

Pre apríl – jún 2023.
Cena: 45 € (cena sa v priebehu obdobia znižuje – informáciu o aktuálnej cene dostaneš na danom nácviku)

Za každý nácvik, ktorého sa zúčastníš, sa platí navyše 6 €.
Jeden nácvik ťa tak vyjde na 9,46 €.

Ak však o členstvo nemáš záujem alebo nemôžeš chodiť pravidelne, môžeš prísť na nácvik a na mieste zaplatíš 12 €.


Ak si ešte v zbore nebol/a

Ak si ešte nikdy na nácviku zboru nebol/a, zaregistruj sa vo formulári nižšie a prvý máš zdarma.

Svoj prvý nácvik zboru máš zdarma – registruj sa naň

Tvoje údaje sú u mňa v bezpečí! Pracujem s nimi podľa Ochrany osobných údajov.

Daj vedieť o zbore aj svojim kamarátom

Zbor Spievanie nás baví pod vedením Anny Re má svoju fanúšikovskú stránku na Facebooku a svoje kanály na SoundCloud Zbor Anky Repkovej a Spievanie nás baví a tiež na Youtube. Texty piesní zboru si môžeš stiahnuť z našej Facebookovej skupiny.

Zbor, v ktorom som omladol!

Prečítaj si článok, ktorý o zbore napísal jeho člen Jozef Neoral.Jozef Neoral - člen Zboru Anky Repkovej - Spievanie nás baví

Zavrieť